MONOGRAMISTA T.D / POHĽADNICA KONCU XX. STOROČIA / DEVÄŤDESIATE Roky

CZXSK

Vernisáž 3.9. o 18tej. Galéria Gagarinka, Gagarinova 10/A

Vystavujúci autori :

Jan Pfeiffer, Tomáš Roubal, Jan Vytiska, Jiří Franta a David Böhm, Matěj Smetana, Lucka Mičíková, Daniela Krajčová, Svetlana Fialová, Monogramista T.D, Marián Vredík, Rastislav Podhorský, Boris Sirka, Juraj Gábor
 

V mesiaci september Vám galéria Gagarinka ponúka Česko-slovenskú výstavu kresby, ktorú pripravujeme spolu s redaktormi časopisu X, Slavomírou Ondrušovou a Milanom Vagačom.

X je kresba. X je časopis o súčasnej kresbe. X je výstava súčasnej slovenskej a českej kresby. Časopis X vydáva redakcia v zložení Slavomíra Ondrušová a Milan Vagač od roku 2013. Je zameraný na mapovanie súčasnej kresby, jej publikovanie a teoretickú reflexiu. Počas dvoch rokov pôsobenia boli v časopise uverejnené kresby od viac ako 30 autorov z rôznych krajín.

Výstava X je prvým kurátorským projektom redakcie na ktorom sa zúčastní vyber autorov zo slovenskej a českej scény, ktorých diela boli publikované v časopise. Výstava predstaví rôzne podoby súčasnej kresby na slovenskej a českej výtvarnej scéne s dôrazom na presahy do iných médií či limity samotného média kresby. 

Výstava potrvá do 27. septembra.